Committee Members

General Chairperson:

Ismail Khalil (University of Linz - Austria)

Chairperson:

Lida Xu (Old Dominion University - USA)

Program Committee:

Rogério Atem de Carvalho (Instituto Federal Fluminense - Brazil)
Hanh Huu Hoang (Hue University - Vietnam)
A Min Tjoa (Vienna University of Technology - Austria)
Sohail S. Chaudhry (Villanova University - USA)
Amin Anjomshoaa (MIT - Massachusetts Institute of Technology - USA)
Ota Novotny (Prague University of Economics - Czech Republic)
Charles Møller (Aalborg University - Denmark)
Josef Basl (Prague University of Economics - Czech Republic)
Petr Doucek (Prague University of Economics - Czech Republic)
Klara Antlova (Technical University Liberec – Czech Republic)
Michel Avital (Copenhagen Business School - Denmark)
Jan Claes (Ghent University - Belgium)
Geert Poels (Ghent University - Belgium)
George Feuerlicht (University of Economics Prague - Czech Republic)
Frederik Gailly (Ghent University - Belgium)
Bee Hua Goh (National University of Singapore - Singapore)
Jingzhi Guo (University of Macau - China)
Björn Johansson (Lund University - Sweden)
Rob Kusters (Eindhoven University of Technology - The Netherlands)
Satish Krishnan (Indian Institute of Management (Kozhikode) - India)
Mehran Misaghi (UNISOCIESC - Brazil)
Young Moon (Syracuse University - USA)
Maria Raffai (Szechenyi University - Hungary)
Muthu Ramachandran (Leeds Metropolitan University - UK)
Flavia Santoro (UNIRIO - Brazil)
Petr Sodomka (Brno University of Technology - Czech Republic)
Frantisek Sudzina (Aalborg University - Denmark)
Per Svejvig (Aarhus University - Denmark)
Chris Zhang (University of Saskatchewan - Canada)
Shang-Ming Zhou (Swansea University - UK)
Hongxun Jiang (Renmin University of China - China)
Subodh Kesharwani (Indira Gandhi National Open University - India)
Lu Liu (Beijing University of Aeronautics and Astronautics - China)
Victor Romanov (Russian Plekhanov Academy of Economics - Russia)
Zhaohao Sun (Papua New Guinea University of Technology - Papua New Guinea)